Черноморец продължава без грешка и след петия кръг в Националната баскетболина лига.

Бургазлии остават единствения непобеден отбор, след като спечелиха с 86:62 (32:12, 24:9, 13:24, 17:17) регионалното дерби с Ямбол.

Баскетболистите на старши треньора Васил Евтимов решиха всичко в мача още до почивката, на която водеха с 35 точки разлика при 56:21.

През второто полувреме гостите от Ямбол съкратиха част от пасива си, но останаха много далеч от това да постигнат обрат.

За победителите най-резултатен с 18 точки бе Тони Троча-Морелос. Националът Андрей Иванов прибави още 14.

В тима на Ямбол, който е с баланс от две победи и три загуби, най-полезен в мача бе Тейлър Къри, който вкара 15 точки.

Доста по-драматично се разви дербито на Северозапада между Балкан и Спартак Плевен. В Ботевград шампионите спечелиха с 89:85 (24:21, 20:16, 19:23, 26:25) и постигнаха четвъртия си успех в НБЛ този сезон.

"Зелените" от Ботевград имаха преднина от 7 ъочки при 44:37 в края на първото полувреме, но с тройка на Родни Първис в първите секунди на последната четвърт Спартак изравни при 63:63. Последваха няколко минути с постоянна размяна на водачеството, но в края на двубоя Балкан успя да покаже по-добра концентрация.

Четири поредни реализирани наказателни удара от капитана Димитър Димитров позволиха на Балкан да поведе с 82:79. Последва и тройка на Карл Липс, с която домакините се откъснаха с четири точки при 85:81 по-малко от минута преди края.

Дванадесет секунди преди края Николай Стоянов върна плевенчани на две точки от съперника ми, но отново Липс от наказателната линия подпечата победа на тима си.

Най-резултатен за Балкан бе Карл Липс с 25 точки. Още 23 прибави Малик Топин, а с 15 остана Димитър Димитров.

В редиците на Спартак Николай Стоянов се отличи с 22 точки и стопроцентова стрелба от игра. Още 15 точки вкара Родни Първис, а с 13 завърши Андрю Гордън.