Отборът на Черноморец постигна 11-а поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Бургазлии надиграха гостуващия Левски с 84:72 (21:18, 22:14, 24:19, 17:21) в среща от 11-ия кръг и остават без поражение в шампионата. "Сините" са на седма позиция с 4-7.

Вицешампионите от Бургас нямаха никакви проблеми в мача, в който водеха през всичките 40 минути. На почивката те имаха аванс от 43:32, а през второто полувреме преднината им стигна до 20 точки разлика.

Ладериън Грифин се отличи за Черноморец с 21 точки. Христо Захариев добави 19, Травис МакКонико 11, а Шон Смит записа 10 точки, 11 борби и 8 асистенции.

За Левски Златин Георгиев завърши с 14 точки и 6 борби, Джон Флорвиъс - 13 и 8, а по 12 точки реализираха Димитър Маринчешки и Алън Арнет.

На 16 декември Черноморец ще домакинства на Берое, докато Левски ще приеме Черно море Тича.