Черноморец е бронзовият медалист от сезон 2023/2024 в Националната баскетболна лига. „Акулите“ спечелиха третия решителен двубой от серията със Спартак (Плевен) с 87:72. Срещата се игра в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

Двубоят започна при много ниска резултатност в началните 5 минути, след което двата тима успяха да се отпушат, а Черноморец бе с аванс от точка в края на първата част при 18:17. Баскетболистите на Васил Евтимов задължаха аванса си и до полувремето - 43:38.

Домакините напомниха за силата си на старта на третата част и си върнаха двуцифреното предимство. Гостите от Плевен не успяха да намалят изоставането си и имаха пасив от 7 точки преди последната част, която бе спечелена по безапелационен начин от играчите на Черноморец.