Черноморец се наложи над ЦСКА като гост с 84:79 (17:24, 23:17, 22:20, 22:18) в мач от 19-ия кръг в Sesame Национална баскетболна асоциация. „Армейците“ играха добре без големите си звезди Брандън Йънг и Кейлъб Уесъм, но в края се пречупиха.

Двубоят започна кош за кош, като разликата не се покачи до 3 точки в първите минути. В края на първата част обаче ЦСКА направи серия от 10 безответни точки, след която поведе с 24:15, а до края на частта преднината за „червените“ бе 24:17.

„Армейците“ увеличиха преднината си до двуцифрени измерения в началото на второто част при 29:19. До края на частта обаче Черноморец се отърси и намали изоставането си до само точка при 40:41 преди почивката.

„Акулите“ стигнаха до пълния обрат в началото на третата част, като поведоха с 48:47, като преднината за бургазлии се запази преди навлизането в решителните 10 минути баскетбол в зала „ЦСКА“ – 62:61. Черноморец увеличи преднината си до 4 точки пет минути преди края при 71:67. След борба и кош след добавка от страна на Андрей Иванов дойде най-голямата разлика в полза на „акулите“ от 6 точки – 76:70. 30 секунди преди края Росен Барчовски взе прекъсване, а ЦСКА продължи да изостава с 75:80.

В основата за успеха на Черноморец бе Христо Захариев, който се отчете с 22 точки, 9 борби и 6 асистенции. Шон Смит вкара 17 точки, към които добави и 7 овладени топки, а Андрей Иванов и Травис Макконико добавиха по 13 пункта.

Най-резултатен за ЦСКА бе капитанът Венцислав Петков със своите 22 точки, а Александър Радукич и Георги Боянов добавиха по 15 пункта.

Черноморец остава лидер с 35 точки и баланс от 16 победи и 3 загуби, докато ЦСКА е на 4-о място с 30 пункта и баланс от 12-6.