Спартак МВР победи убедително Видабаскет с 96:72 за четвъртата си победа за сезона в мъжката „А" група. „Полицаите" бяха гости на съперника си и след като натрупаха стабилна преднина през първото полувреме, я запазиха през второто, за да продължат да са без загуба до момента, съобщава bgbasket.com. За видинчани пък това бе трето поражение, като те имат и една победа.

Разликата в полза на Спартак МВР стана двуцифрена за първи път в средата на първата част, а в края й бе намалена на 7 точки.

Много силни втори 10 минути, белязани от серия от 21:1, дадоха комфортен аванс на гостите на почивката при 47:23. Разликата се запази над 20 точки през почти цялото второто полувреме и така логично се стигна до победата на Спартак.

„Полицаите" бяха по-силни под коша, където овладяха 12 борби и вкараха 20 точки повече от съперника си. Видабаскет имаше по-добър процент от тройката, но това не спаси отборът, който имаше едва 12/22 опита от наказателната линия и не успя да се възползва от многото нарушения срещу него.

Ивайло Вучков изигра силен мач, записвайки 20 точки, 9 борби и 5 асистенции за успеха на отбора си. Иван Ценов добави 15 плюс 7 борби, а с 13 точки завърши капитанът Асен Саралийски.

За Видабаскет най-резултатни с по 22 точки бяха Теодор Киров (7 асистенции, 6 борби) и Тодор Колев. 19 пък вкара Мартин Вутов.

В следващия кръг Видабаскет гостува на ИУ Варна, а Спартак МВР посреща Чавдар Троян.