Гардът Дерик Роуз вкара осем от своите 25 точки в последните 3,5 минути при победата на Чикаго Булс с 99:91 над Вашингтон Уизърдс. Испанецът Пау Гасол добави 18 точки за „биковете“, които запасиха четвъртия си пореден успех и седми в последните осем мача.

Звездата Коби Брайънт получи почивка заради умора и не игра, но това не попречи на Лос Анджелис Лейкърс да се наложи със 115:105 над Голдън Стейт Уориърс. Карлос Бузър се отличи с 18 точки и 9 борби за „езерняците“. Стивън Къри вкара 22 точки за „войните“.

Кемба Уокър завърши с 27 точки, а Джералд Хендерсън добави 20 за Шарлът Хорнетс при успеха със 108:101 над Милуоки Бъкс. Това беше четвърта поредна победа за „стършелите“, които спечелиха предишните си три срещи с поне 18 точки разлика.

Деймиън Лилард наниза 40 точки, включително и изравнителния кош в края на редовното време, при победата на Портланд Трейл Блейзърс със 115:111 над Оклахома Сити Тъндър след продължение. За „гръмотевиците“, които водеха с 13 точки пет минути преди края на четвъртата част, това е трета поредна загуба.