Чикаго Булс допусна 2 поредни загуби през редовния сезон в НБА след повече от година. “Биковете” паднаха с 93:99 от Хюстън у дома, след като предишния ден отстъпиха в Оклахома Сити. Домакините дръпнаха с 15 точки в първата четвърт, а в началото на третата имаха аванс от 61:48. “Ракетите” обаче изравниха за 62:62. След това те направиха серия от 17:2, с която поведоха с 84:72 и това им донесе успеха. Чикаго се приближи до 88:92 малко повече от минута преди края, но Кортни Лий реализира 2 точки и спря устрема на съперника.

Плеймейкърът Горан Драгич завърши с 21 точки, Луис Скола добави 18 и овладя 12 борби, а още трима играчи на Хюстън реализираха най-малко по 12, за да запазят шансовете на отбора да се класира за плейофите.

Дерик Роуз отново не игра за Булс, но Ричард Хамилтън се завърна на игрището. Той обаче записа 6 точки и 5 грешки за 20 минути и си личеше, че не е в добра форма./БЛИЦ