Чикаго Булс победи Торонто Раптърс със 129:120, въпреки че изоставаше в резултата през голяма част от мача. Ключови за успеха на „биковете“ се оказаха рекордните за историята на клуба 49 точки в последната четвърт. Дерик Роуз вкара 29 точки, а Джими Бътлър добави 27 точки и 11 борби за Чикаго. Кайл Лаури наниза 34 точки за Торонто.

Сан Антонио Спърс прекъсна серията си от четири поредни загуби, след като се наложи със 125:118 над Лос Анджелис Клипърс. Тони Паркър вкара 26 точки за успеха на „шпорите“. Крис Пол се отличи с 25 точки за Клипърс.

Джеймс Хардън блесна с 44 точки за Хюстън Рокетс при победата със 110:95 над Портланд Трейл Блейзърс. По този начин беше прекъсната серията на „пионерите“ от пет поредни успеха.

Мемфис Гризлис допусна трето последователно поражение, след като отстъпи с 91:97 на Юта Джаз. Алек Бъркс вкара 23 точки, а Гордън Хейуорд добави 21 за успеха на „джазмените“.