Сакраменто Кингс регистрира трета поредна загуба в НБА, след като допусна обрат при домакинското поражение със 107:108 от Финикс Сънс.

„Кралете“ водеха през по-голямата част от срещата, като в един момент от третата част авансът им беше 16 точки. Силно представяне на „слънцата“ през последната четвърт допринесе за обрата. Победната точка беше реализирана от Юсуф Нуркич от наказателната линия броени секунди преди финалната сирена.

Българският баскетболист Александър Везенков остана неизползвана резерва за Сакраменто Кингс. Треньорът Майк Браун през целия двубой се довери едва на осем играчи, а имаше записани 15 състезатели в листата за мача. Домантас Сабонис направи поредния си дабъл-дабъл за „кралете“ – 25 точки и 12 борби. Литовецът добави и девет асистенции в актива си. Диарън Фокс и Кийгън Мъри вкараха по 23 точки.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Кевин Дюрант се отличи с 28 точки за Финикс, а Девин Букър добави 21. Брадли Бийл вкара 20, а Юсуф Нуркич завърши с дабъл-дабъл – 10 точки и 10 борби.

Загубата остави Сакраменто Кингс на десетото място в Западната Конференция, което дава най-неблагоприятни възможности при участието в баражите за класиране за плейофите. В неделя от 22:30 часа българско време е последният мач на „кралете“ от редовния сезон. Везенков и съотборниците му приемат Портланд Трейл Блейзърс.

Източна Конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 63 победи/18 загуби, Ню Йорк 49/32, Филаделфия 46/35
Централна дивизия: Милуоки 49/32, Кливланд 48/33, Индиана 46/35
Югоизточна дивизия: Орландо 46/35, Маями 45/36, Атланта 36/45