Далас Маверикс направи рекорд, постигайки серия от 30 поредни безответни точки в мач от НБА. Това обаче не беше достатъчно за тима от Тексас при домакинската загуба със 120:126 от Оклахома Сити Тъндър.

Поредицата на Далас започна 51 секунди след началото на четвъртия период и продължи 6:09 минути. Именно благодарение на серията Маверикс наваксаха пасив от 87:111 и поведоха със 117:111. В крайна сметка Лука Дончич и съотборниците му обаче загубиха мача.

От НБА обявиха, че това е най-дългата поредица от вкарани безответни точки от сезон 1996/97, когато е започнало статистическото проследяване на резултата след всяка отбелязана точка. До момента рекордът се държеше от Кливланд Кавалиърс със серия от 29 точки срещу Милуоки Бъкс на 6 декември 2009 г.

Джейлън Уилямс се отличи с 23 точки за успеха на Оклахома Сити Тъндър, а съотборникът му Чет Холмгрен направи дабъл-дабъл – 11 точки и 11 борби. Лука Дончич блесна с трипъл-дабъл за Далас. Словенецът вкара 36 точки, овладя 15 борби и направи 18 асистенции.