Далас Маверикс записа най-лошия си старт на сезон в НБА, след като падна с 87:97 при визитата си на Шарлът Хорнетс. Това е 15-а загуба на тима от Тексас от 18 срещи този сезон и общо десето поражение в последните му 11 мача. Далас отново бе без Дирк Новицки, Андрю Богът, който получи почивка и Сет Къри, който има травма на коляното. Най-резултатен за Маверикс бе Харисън Барнс със 17 точки, но отборът остава  на дъното на НБА с баланс от 3 успеха и 15 загуби. Шарлът е с 11 успеха и 8 поражения на сметката си.

В същото време Хюстън Рокетс прекъсна серията от 12 поредни победи на Голдън Стейт, след като победи вицешампиона със 132:127 след две продължения. Джеймс Хардън направи "трипъл-дабъл" - 29 точки, 15 борби и 13 асистенции, а Райън Андерсън завърши с 29 точки за Рокетс. Също като Хардън и Ерик Гордън вкара 23 точки.

Голдън Стейт игра последните 3 минути на второто продължение без звездата си Стеф Къри, който напусна за лични нарушения. Това му се случва за първи път от 13 декември 2013 годниа. Той завърши с 28 точки, а Кевин Дюрант се отличи с 39 точки и 13 борби за Голдън Стейт. Двата тима играха две продължения за първи път от 3 февруари 1991 година.