"Левски" победи Хасково 2012 с 82:74 в последния си мач от редовния сезон в женската НБЛ. Срещата бе от предпоследния кръг на шампионата, но в последния "сините" почиват. Те завършиха с актив от 18 успеха и 6 поражения, с които до момента заемат първото място. За да останат на него те и преди плейофите обаче, ще се надяват Хасково да победи Дунав в последния кръг в сряда. При успех на русенки именно те ще заемат първото място, а пък левскарките ще са втори.

"Сините" вкараха първите пет точки и поведе, но скоро след това Хасково излезе напред при 8-7. До края на първата част двата тима си разменяха водачеството, а първото откъсване стана през втората. То дойде след серия от 13-4 за домакините, с която те дръпнаха със 7 точки, а на почивката преднината им падна малко до 5, пише bgbasket.com.

Домакините съумяха да дръпнат с пет, но кош на Корин Адамс преди сирената отново намали. С два поредни кош на Шарел Алън левскарките дръпнаха със 7 точки по-малко от минута след началото на последната четвърт. След това двата тима си разменяха точки, като домакините поддържаха преднината си. В един момент с четири поредни точки на Радостина Димитрова разликата стана 9 точки, а до края тимът не я изпусна.

Шарел Алън вкара първите 10 точки за тима си в последната част и завърши двубоя с общо 22, 11 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки. Виктория Стойчева също бе на добро ниво със 17 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Христина Иванова вкара 14 точки.

За гостите най-силна бе Уолтия Рол с 29 точки и 15 борби. Корин Адамс също се представи много добре с 25 точки, 8 асистенции и 6 борби, а тимът бе без Лидия Върбанова и Би Джони Рийвс, които пропуснаха срещата поради леки травми.

Рилски спортист прекъсна лошата си серия от пет поредни загуби в първенството, след като се наложи със 78:69 над Берое като домакин.