Детройт Пистънс победи Оклахома Сити Тъндър със 124:116 в мач между лидерите в двете конференции на НБА. Гостите от щата Оклахома играха без петима от шестимата си най-добри реализатори, а единственият от тях, който взе участие в мача - Айзея Джо, напусна на полувремето заради удар в бедрото.
Джейлън Дърън и Кейд Кънингам записаха по 29 точки. Първият добави 15 борби, а вторият - 13 асистенции за дабъл-дабъл. Дънкан Робинсън допринесе с 16 точки.
За „гръмотевиците“ Джейлин Уилямс беше най-резултатен с 30 точки и 11 борби, Кейсън Уолъс добави 23 точки, а Арън Уигинс и Джаред Маккейн завършиха с по 20.
В същото време Денвър Нъгетс спечели домакинството си срещу Бостън Селтикс със 103:84. Никола Йокич поведе „буците“ с 30 точки и 12 борби, помрачавайки завръщането на Джейлън Браун след пропуснатия двубой срещу Финикс Сънс. С този успех Нъгетс подобриха баланса си на четвъртата позиция в Западната конференция до 37-22.
Браун все пак записа дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби за Селтикс, които запазват второто си място на Изток с 38 победи и 20 загуби. Дерик Уайт изигра пореден силен мач, отбелязвайки четири тройки и общо 20 точки.
Рийд Шепард вкара рекордните за кариерата си седем тройки и завърши с общо 28 точки при победата на Хюстън Рокетс над Сакраменто Кингс със 128:97.
Сан Антонио Спърс надигра Торонто Раптърс със 110:107 като гост, доближавайки се само на три победи от лидера в Западната конференция Оклахома Сити.
Голдън Стейт Уориърс препарира Мемфис Гризлис със 133:112, благодарение на силно отборно представяне в отсъствието на големите звезди на тима.
Милуоки Бъкс постигна успех срещу Кливланд Кавалиър със 118:116. Без Янис Адетокунбо, който пропусна 13-и пореден двубой, „елените“ удържаха съпротивата на Кавалиърс, които бяха без Джеймс Хардън, Донован Мичъл и Еван Мобли.