Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години завърши на 12-о място на Европейското първенство в дивизия "Б" в унгарския град Мишкол. Възпитаничките на Юлиян Аладжов загубиха мача за 11-ата позиция от Норвегия с 60:66 (12:12, 15:24, 17:16, 16:14).

След равностойна първа част скандинавките заиграха по-добре и постепенно авансът им стигна 12 точки при 42:30 малко след почивката. Норвежките продължиха да контролират мача и три минути и половина преди края те имаха предимство от 61:52. Българките се опитаха да стигнат до обрат и след серия от осем безответни точки стигнаха до 60:61 само 1:18 преди края, но за повече нямаха сили.

Така България остана само с една победа в осем мача на турнира. Ива Костова завърши с 18 точки, а Габриела Ангелова се отличи с 12 точки и 8 борби.