Деймиън Лилард стана първият играч в историята на Портланд Трейблейзърс с повече от 200 тройки в рамките на един сезон от НБА. Това стана факт при победата на „пионерите“ със 124:112 като гост на Лос Анджелис Лейкърс. За първи път от 6 декември 2006 г. „езерняците“ не успяха да напълнят залата си.

Лилард завърши с 34 точки за успеха на Портланд, а Ламаркъс Олдридж добави 31 точки и 15 борби. Това беше четвърта поредна победа за Трейблейзърс и доближи тима до Хюстън Рокетс в борбата за четвъртото място в Западната Конференция.

Треньорът на Лос Анджелис Лейкърс Майк Д'Антъни използва 33-и различен вариант на стартов състав от началото на сезона, но това не предотврати 10-ата загуба на тима в последните 14 мача. Ник Йънг завърши с 40 точки за „езерняците“. 40-годишният Рик Неш, който за 13-и път в 18-годишната си кариера започна като резерва, се отличи с 10 точки и 10 борби.