Екатерина Димитрова с Шарлевил и Радослава Бъчварова с Арас приключиха 2012 година с домакински поражения във френското първенство. Така след 14 кръга Шарлевил е на 10-о място с актив от 6 успеха и 8 загуби, докато Арас дели 13-14 позиция с баланс 3-11.

Шарлевил бе домакин на Вилньов и падна с 59:64. След първата част гостите дръпнаха с 9 точки, но в следващите две домакините обърнаха и поведоха с 1, пише bgbasket. В решителните десет минути обаче Димитрова и съотборничките й не можаха да удържат и допуснаха поражение. Българката игра 17 минути в срещата и успя в опитите си за 2 точки, от тройката и от наказателната линия, като вкара 6 точки. Освен това в актива си тя добави и 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка.

Арас и Бъчварова пък отстъпиха на Лион с резултат 49-55. Втората част се оказа пагубна за тима, тъй като гостите я спечелиха с 22-8 и дръпнаха с 15 точки. До края домакините опитаха да направят обрат, но успяха само да намалят изоставането си. Бъчварова игра общо 31 минути в срещата и се отчете с 9 точки, 5 борби и по 1 асистенция и 1 открадната топка.