Българският баскетболист Александър Груев и съотборниците му в Сибиу допуснаха поражение в 24-ия кръг на румънското първенство. Тимът на плеймейкъра бе гост на Плоещ и отстъпи с резултат 66:79. Така Сибиу вече има 12 победи и 12 загуби и остава на 9-ото място в класирането.

Шансовете за класиране в плейофите обаче са по-малки, тъй като осмият ЧСМ Букурещ е с актив 15-9, а до края има още шест кръга, пише bgbasket.com.

Домакините от Плоещ спечелиха всяка една от частите, като трупаха аванса си постепенно. На почивката разликата стигна до 5 точки, но след третата част тя бе станала 10 и в края Сибиу не успя да стигне до обрат.

Въпреки поражението Груев отново се представи на познатото си добро ниво, но в края излезе за пет лични нарушения. Плеймейкърът игра 32 минути, за които успя в 6 опита за стрелба и в 1 от наказателната линия и приключи с 13 точки. Освен това в актива си той добави още и по 3 борби и откраднати топки и 1 асистенция.