Българският баскетболен национал Калоян Иванов направи добър мач, но Аликанте загуби в мач от поредния кръг на испанското първенство. Тимът гостува на Валядолид и падна с 57:69. Аликанте продължава да дели 4-5 място с Уникаха Малага с актив от 13 победи и 9 загуби. Калоян Иванов беше титуляр и игра малко повече от 32 минути. За това време българинът се отчете с 13 точки, 8 борби и 2 асистенции

Чавдар Костов и Александър Янев играха за Кавала, но не успяха да помогнат на тима и той загуби при гостуването си на Арис с 57:78. След поражението тимът на българите остана на шесто място в класирането с 10 победи и 10 загуби. Двубоят беше дебют за доскорошния лидер на Черно море Александър Янев. Състезателят се отчете с 3 точки и 3 борби за първите си десет минути на терена в гръцкото първенство. Чавдар Костов игра 16 минути и завърши с 6 точки./БЛИЦ