Баскетболистите на Доростол (Силистра) са новият шампион при 12-годишните момчета. Във финала на тази възраст днес тимът надигра категорично БУБА баскетбол със 72:38. Така силистренци си отмъстиха по най-добрия начин за загубата от същия съперник в груповата фаза и триумфираха със златните медали.

Първата четвърт протече равностойно и никой не успя да се откъсне. Малко преди края й Борислав Младенов вкара две поредни стрелби и БУБА излезе напред със 17:15, пише bgbasket. Мачът на практика се реши през втората четвърт, в която силистренци играха по-силно. Тимът на БУБА вкара първата си точка в нея близо 9 минути след началото й, а дотогава Доростол вече бе натрупал голям аванс. На почивката преднината на тима бе 16 точки, а след нея тя нарастна с още повече.