С кош на Демар Дерозан 12 секунди преди края Торонто победи Вашингтон с 95:93. "Раптърс" са втори в Източната конференция, а класирането за тима е най-добро в последните 20 години към този етап на първенството.

Джон Уол не бе достатъчен на Уизърдс за успех над Торонто Раптърс. 24-годишният американец бе най-резултатен за своя тим със своите 21 точки, но въпреки това Вашингтон загуби срещата след драма в края. След напълно равностойни три части, двата отбора влязоха в заключителните 10 минути при 76:75 за Вашингтон. Тимът на Уизърдс дори успя да поведе с 5 т. аванс на своя съперник пет минути преди края след точни изстрели на Джо Гуудън, Расул Бътлър, но въпреки това изпуснаха победата в последните секунди на двубоя.

При 93:93 двата отбора се състезаваха да пропускат цели 2 минути. 12 секунди преди сирената Демар Дерозан отбеляза 2 т., които се оказаха достатъчни на "раптърс" да грабнат успеха.

За Торонто най-резултатен бе Лоу Уилямс с 27 т. и 4 борби. За Вашингтон Джон Уол отбеляза 21 т. и записа също  4 борби.