Олимпиакос допусна трета поредна загуба в Евролигата, след като отстъпи драматично с 64:65 като гост на израелския Макаби Тел Авив. Играчите на Дейвид Блат спечелиха минимално първата, втората и четвъртата част, но отстъпиха с 13:19 в третата и това ги лиши от победата.

Българският национал Александър Везенков игра само пет минути, в които завърши с една борба.

Най-резултатни от съотборниците му бяха Василис Спанулис и Найджъл Уилямс-Гос с по 16 точки, докато за победителите от Макаби с 19 точки приключи Тарик Блек,а а още 17 прибви Скоти Уилбекин.

Другият български национал в турнира - натурализираният американец Дий Бост, имаше доста повече поводи за радост, тъй като Химки Московски регион постигна ценна победа с 98:90 при визитата си на черногорския Будучност. БТА