Баскетболистките на Дунав 8806 загубиха от Чеваката с 65:84 (15:20, 17:26, 17:17, 16:21) във Вологда в среща от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА. В края на първата четвърт домакините от Вологда водеха с 5 точки за 20:15. На полувремето обаче увеличиха аванса си на 14 точки – 46:32. Руският отбор успя да запази преднината си и дори да я увеличи на няколко пъти до 16 точки. Опитите на момичетата на Георги Божков да променят развоя на събитията с по-агресивна игра даде жертва с напускането на Шанте Еванс за 5 лични нарушения още през третата четвърт, приключила при 63:49 за Чеваката. Финалната сирена дойде при 84:65 за руския отбор.

За Дунав най-резултатна бе Тия Люис с 14 точки и 9 борби. Цветомира Шаренкапова добави 13 точки, а Каролин Тюрен реализира 11. За домакините Вики Бо вкара 16 точки, а 19-годишната Албина Ражова завърши с 15 точки.

Шампионът на България за последните две години остава на последното място в група „Б“ на Еврокупата на ФИБА с актив от 3 точки след три загуби. Останалите три тима - Норшьопинг Долфинс, Мерсин Буюкшехир и Чеваката Вологда са с по 5 точки.

Следващият двубой на русенки е на 28 ноември от 18:30 часа българско време в Турция срещу Мерсин. Дунав приема Хасково 2012 в мач от шампионата на НБЛ-жени на 25 ноември, понеделник, от 18 ч. в зала „Дунав“ в Русе./БЛИЦ