Баскетболистките на Дунав 8806 стигнаха до 11-ия си финал в последните шест години в България. В това число пет битки за златото в първенството и шест за купата на страната. Те спечелиха с категоричното 86-68 четвъртия мач от полуфиналната серия с Монтана. На финала Дунав очаква победителя от мача Нефтохимик и Хасково, който ще бъде решен в пети сблъсък.

Домакините от Монтана за последно водеха в резултата при 44-43. След това получиха десет безответни точки за три минути, като загубиха тази трета част с 11-25. Последните десет минути само затвърдиха успеха на шампионките след 26-18. 30 точки за успеха на Дунав реализира Кристина Сантяго, като 28 от тях бяха от игра. Още четири нейни съотборнички завършиха с двуцифрен точков актив. 22 точки за домакините вкара Милена Томова. 21 добави Камелия Михалкова. Монтана за пети пореден път ще участват в битка за бронза./БЛИЦ