Шампионът и носител на Купата на България Дунав 8806 финишира с убедителна победа редовния сезон в женската НБЛ. Тимът на Георги Божков спечели с 84:54 мача си с Рилски спортист.

Радостина Димитрова завърши с 18 точки за русенки. Кристина Сантяго се отличи с 14 точки и 7 борби, а Мерике Андерсон добави 13 точки.

Еми Ушагелова наниза 19 точки за тима от Самоков, като спечели и 5 борби. Вероника Джикова завърши с 8 точки и 10 борби. Ан Фаръл добави 8 точки.

Дунав завършва редовния сезон на второ място с 19 победи и 5 поражения. Рилски спортист е на последното седмо място с 2 успеха и 22 поражения.

Русенки и самоковки ще се срещнат на 1/4-финалите на първенството. Първата среща е на 1 април, а втората на 4 април.