Шампионът и носител на Купата на България при жените Дунав 8806 (Русе) победи Рилски Спортист в Самоков с 89:51. Това е четвърти пореден и общо пети успех за русенки от началото на сезона в женската Булсатком. Момичетата на Георги Божков поведоха с 9 точки (21:12) още след първата част, а на почивката преднината им вече двуцифрена - 42:30. През второто полувреме разликата продължи да расте и след 30 минути игра беше 23 точки в полза на Дунав 8806 - 64:41. В последните десет минути шампионките добавиха още 15 точки към аванса си, фиксирайки крайния резултат на 89:51. Кристина Сантяго бе най-добрата на терена и завърши с "дабъл-дабъл" за успеха на гостите - 33 точки, 13 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки. Мерике Андерсон добави 15 точки и 6 асистенции, а Маргарита Илиева вкара 8 точки. 16-годишната Теодора Динева бе най-резултатна за Рилски Спортист с 14 точки, докато американката Ан Фаръл вкара 12 точки и овладя 9 отскочили топки./БЛИЦ