Дамският баскетболен Дунав 8806 (Русе) победи като гост шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в третия мач от финалната серия. Възпитаничките на Георги Божков спечелиха със 77:75 точки и поведоха с 2:1 победи в серията. Играе се до три успеха от пет мача. Четвъртата среща е утре от 17.30 часа отново в Бургас. Гостенките от Русе водеха през целия мач като на моменти преднината им достигна 12 точки. На почивката домакините губеха с 6 точки – 41:47.

Срещата ще се запомни с два инцидента. През първата част възникна разправия сред публиката, а в края на третата част Ейдриън Джонсън получи техническо нарушение. За победителките отново силен мач направи Ейдриън Джонсън, която записа 32 точки и 9 борби. 17 точки добави Христина Минкова, а 11 точки - Виолина Кочева. За шампионките Катерина Дорогобузова вкара 31 точки и 7 борби. Олга Добровина добави 13 точки./БЛИЦ