Дунав 8806 спечели домашния си турнир "Русчукъ". В своеобразния финал на надпреварата русенки надиграха румънския Сфънту Георге след резултат 100:84. Така дунавки заеха първото място с три успеха от три срещи, а съперникът е втори с два успеха и едно поражение от шампионките.

След равностойна и много резултатна първа част, завършила с точка аванс за Дунав, през втората русенки заздравиха играта в защита и дръпнаха напред. Тимът направи серия от 7-0 и поведе с 8 точки, а на почивката разликата стана 11. Третата четвърт бе спечелена от гостите, но в последната Дунав показа по-сериозна класа и си заслужи победата. За радост на публиката русенки стигнаха и трицифрен резултат.

Русенки се възползваха максимално добре от грешките на съперника, след които те отбелязаха 17 точки, докато румънките имаха едва 4.

Най-резултатна за успеха на Дунав бе Радостина Димитрова с 29 точки, а Шанте Еванс се отчете с 26 и 16 борби. За гостите Калис Лойд вкара 21 точки.