Дунав 8806 (Русе) спечели купата на България по баскетбол при жените за втора поредна година. На финала зала “Младост” в Монтана тимът победи Лукойл Нефтохимик с 81:73.

През първите минути на срещата отборите бяха равностойни, като тя свърши при резултат 22:18 в полза на Дунав. Разликата в резултата се запази и постепенно бе увеличена до 7 точки при 29:22 за Дунав. След нови 4 точки – 2 на Христина Минкова и 2 на Байърс, тя стана двуцифрена – 33:22. До полувремето Луйойл намали 32:41.

Второто полувреме започна с атака на Шарел Алън, като разликата отново премина границата от 10 точки. Тройка на Христина Минкова увеличи аванса на тима й до17 точки при 55:38. До края на третата част бургазлийки намалиха дефицита си на 13 точки - 65:52. В началото на заключителните 10 минути състезателките на Лукойл направиха опит за обрат, но не успяха.

Шарел Алън беше най-резултатна за победителките с 20 точки, към които добави и 7 борби. Христина Минкова записа дабъл дабъл от 16 точки и 10 борби и бе избрана и за MVP на финалите.

За Лукойл Тамара Боуи реализира 21 точки и 6 борби. Олена Самбурска добави 20 точки, а Неда Джурич – 19 плюс 7 борби.