Дунав 8806 загуби втория си мач от турнира Еврокъп като гост на шведския Норшьопинг Долфинс с 60:66. До момента в турнира двата тима имаха по една загуба – русенки от Мерсин, а Норшьопинг – от Чеваката. В шведското първенство съперникът на българския шампион е непобеден до момента и има 6 победи в актива си.

Пет минути преди финалната сирена резултатът вече бе равен – 52:52, но в оставащото време домакините се възползваха от всеки шанс и си подсигуриха победата.

Шанте Евънс беше най-резултатна за нашия тим със 17 точки, а Зорница Костова се отчете с 12. Фрида Айли вкара 18 точки за победителките, Елизабет Егнел добави 13 точки, а Малин Ааса и Кали Бенет завършиха с по 12 и 10 точки.

В състава на домакините имаше две познати за българските фенове лица – Ан Фаръл, която игра за Рилски спортист последните две години и Фрида Айли, която бе част от Нефтохимик 2010.