Уникс Казан - Валенсия е финалът в Еврокъп. Двата отбора излязоха победители от полуфиналните двойки и ще спорят за трофея във втория по сила турнир в Европа. Руският тим имаше по-тежката задача и успя да преодолее 11 точки пасив срещу Цървена Звезда. Тимът спечели с 84-67 у дома и обърна резултата в своя полза, пише BGbasket.com. В края на третата част домакините поведоха със 17 точки, но Звезда намали на 11 при две минути до края. След това обаче Никос Зисис вкара тройка, а в оставащото време защитата на домакините си свърши работата. Зисис вкара всичките си 26 точки след почивката, а за гостите Бобан Марянович имаше 12 и 11 борби.

Валенсия разби като гост Нижни Новгород със 79-53 и спечели серията с обща разлика от 35 точки. Боян Дублевич завърши с 13 точки за победителите, а за домаините Павел Коробков и Семьон Антонов се отчетоха с по 9.