Евроинс Черно море победи Левски със 79:74 (23:21, 16:19, 15:24, 25:10) в трети полуфинал в НБЛ и постигна първи успех в серията, в която “сините” водят с 2:1. Четвъртият мач е утре отново във Варна, като се играе до три победи от пет срещи.

Гостите от София водеха в резултата 3 минути преди края на мача, но варненци обърнаха и заслужено спечелиха. При резултат 70:68 Пламен Алексиев от Черно море наниза тройка и даде преднина на домакините от една точка – 71:70. До края на двубоя варненци успяха да задържат преднината си и в крайна сметка спечелиха с пет точки разлика – 79:74.

Най-резултатен за победителите бе Пламен Алексиев с 16 точки, 14 добави Александър Янев.
За Левски с най-много точки се отчете Дуейн Мортън – 19, Стефан Георгиев – Торо добави 16, а Маркъс Хол вкара 14.

В края на двубоя, когато Черно море излезе напред в резултата, Стефан Георгиев не успя да сдържи нервите си и се развика на Златин Георгиев. Торо започна да удря по въздуха от яд и за малко седна на резервната скамейка, за да се успокои. Връщането му на паркета обаче не помогна на “сините” да спечелят трета победа, която щеше да ги класира на финал./БЛИЦ

Евроинс Черно море - Левски 79:74 (23:21, 16:19, 15:24, 25:10)

Евроинс Черно море: Алексиев 16, Сантош 13, Макинтош 13, Янев 14, Ценов 5 (Бойович 13, Колев, Коцупулос 5, Желев, Радионов, Кьосев)

Левски: Хол 14. Стефан Георгиев 16, Златин Георгиев 6, Великов 7, Мортън 19 (Славейков 2, Казлаукас 9, Джоунс 1, Младенов)

Съдии: Марин Механджиев, Искрен Манолов, Младен Субашиев