Женският национален отбор на България по баскетбол стартира със загуба участието си в квалификациите за Евробаскет 2019. В първия си мач нашите отстъпиха на европейския шампион Испания с 42:92 в зала "Универсиада".

Селекционерът Стефан Михайлов не успя да разчита на Жаклин Златанова, която не игра заради болки в ахилеса.

Испанките повевоха в началото на срещата, но след 7 безответни точки българките обърнаха до 9:6. След прекъсването на треньора Лукас Мондело Испания взе първата четвърт с 21:14. През втората част европейските шашмпионки поведоха с двуцифрена разлика, а на полувремето имаха аванс от 16 точки.

След паузата Испания изигра много силна трета четвърт, която спечели безпроблемно с 26:10. В заключителната част интригата беше убита, а гостите направиха успеха още по-изразителен.

Най-резултатна за Испания бе Лаура Николс с 14 точки, а по 13 добавиха Марта Шаргай и Асту Н`Дур.

За България по 8 точки отбелязаха Христина Иванова, Диана Войнова и Димана Макариева

В следващия кръг България гостува на Украйна - на 15 ноември.