В мач повторение на полуфинала в Евролигата от миналия сезон Фенербахче взе частичен реванш срещу настоящия шампион Реал Мадрид. Турците триумфираха със 77:66 пред повече от 12 000 фенове за втори успех в Група А на Евролигата.

Екпе Юдо и Луиджи Датоме поведоха победителите с по 15 точки. Богдан Богданович добави 12. Фелипе Рейес бе над всички за мадридчани с 15 точки, а Густаво Айон се включи с 10 борби за гостите.

Юдо и Богданович записаха серия от 6-0, която рано даде аванс на домакините за 10:4. Йонас Мачиулис и Андрес Ночиони наклониха везните към Реал, но отново Юдо върна водачеството на “фенерите” за 20:18 след 10 минути на паркета. До голямата почивка мадридчани бяха отбелязали едва 3/17 от тройката, когато таблото светна при 39:32 в полза на Фенербахче след мощна забивка на Датоме.

След подновяване на играта настъпиха минутите на Богданович, който блестеше, въпреки че Руди Фернандес и Рейес доближиха шампионите до 56:63. За последните 10 минути турският гранд позволи на съперника да вкара едва 10 точки и дочака спокойно последната сирена при двуцифрена разлика.