Гардът на "трикольорите" Филип Виденов, чийто минути бяха редуцирани през второто полувреме на двубоя срещу фините, завършил с успех за България със 102:90, се оказа, че е със счупена лява ръка след сблъсък с играч на гостуващия тим, съобщава Sportal.bg. Баскетболист номер 1 на България за 2006 година веднага премина на рентген след срещата, резултатите, от който установиха фрактурата. Фил изкара по-голямата част от втората половина на двубоя на пейката, като бе с превързана ръка, като в минутите, в които бе на терена демонстрира мъжество и характер. Все още не е ясно съответното лечение колко време ще отнеме, но със сигурност Виденов няма да успее да се възстанови за последните два мача от квалификациите срещу Италия и Сърбия. Дотук Виденов е един от състезателите с най-сериозен принос за успехите на "трикольорите" в тазгодишната кампания. Фил прави по 13,2 точки и 4 асистенции средно на мач за първите 6 двубоя от квалификациите. България има 4 победи и 2 загуби дотук в група А на квалификациите, като на тима на Пини Гершон е необходим още един успех, за да се класира окончателно за Евробаскет 2009 в Полша. /БЛИЦ