Ню Йорк Никс поведе с 2:0 в полуфиналната серия на Източната Конференция, след като се наложи над Индиана Пейсърс със 130:121 в мач от плейофите на НБА.

Победата на нюйоркчани дойде след обрат, след като Индиана водеше с 10 точки разлика след втората четвърт на мача. Играчите на Пейсърс не само наваксаха пасива си през третата част, но и в нейния край водеха с осем точки разлика.

Джейлън Брънсън вкара 29 точки за успеха, въпреки че още през първата част се прибра в съблекалнята заради контузия, но след почивката в средата на мача се върна в игра.

Оу Джей Ануноби и Донте Девинченцо нанизаха по 28 точки за Никс. Дабъл-дабъл в актива си записаха играчите на нюйоркчани Джош Харт (19 точки и 15 борби) и Айзая Хартенщайн (14 точки и 12 борби).

Тайрис Хелибъртън от Индиана Пейсърс стана най-резултатният играч в мача – 34 точки. Оби Топин добави 20. Плейофната серия от НБА се мести в Индианаполис. Третият мач ще се играе на 11 май (събота) от 2:00 часа рано сутринта българско време.