Франция е последният полуфиналист на европейското първенство за жени, на което е домакин. „Сините“ победиха Швеция с 87:83 и ще играят с Турция за място на финала.

Селин Дюмер стана героиня на вечерта, след като наниза три последователни тройки в заключителни секунди на мача. Преди това скандинавките показаха, че няма да се предадат лесно. Шведките спечелиха първата част, а след това на почивката изоставаха само с точка преди началото на последната десетка. Те успяха да поддържат крехка преднина в по-голямата част от времето в последната четвърт, но при 74-77 се разигра Дюмер, която две минути преди края вкара тройка. Пак тя вкара за 80-77, а след това домакините дръпнаха с още две точки и успяха да спечелят.

Дюмер беше най-резултатна за Франция с 16 точки. Едуиж Лоусън – Уейд вкара 14, а Гаел Скрела вкара 13. Изабел Якубу се отличи с 11 точки.

Фрида Елдебринк вкара 21 точки за Швеция, а съфамилничката й Елин – 17. Ашли Кий добави 15 точки.