Баскетболният Галатасарай победи ЦСКА (Москва) с 68:64 в мач от група Е на Евролигата. Това е първо поражение за московските “армейци” от началото на турнира. ЦСКА обаче остава начело в групата с три победи и една загуба, а Галатасарай и Олимпиакос са с по два успеха и две поражения.

Първите 10 минути на срещата бяха много оспорвани, а след тях разликата бе само 2 точки в полза на домакините. Силна втора десетка за московчани им даде аванс на почивката от 5 точки – 36:31. В началото на третата част Галатасарай заигра по-добре и спечели с 24:18. През цялата последна част домакините имаха минимален аванс, а секунди преди края разликата бе 3 точки. Тогава Милош Теодосич беше фаулиран на тройката и можеше да изравни резултата, но се провали от наказателната линия и това даде победата на домакините.

Джош Шип наниза 22 точки за победителите, а Лукша Андрич се включи с 16 плюс 7 борби. За ЦСКА Саша Каун и Алексей Швед нанизаха по 11 точки, а Андрей Кириленко – 10 точки.

Барселона продължава победната си серия в група “Н”, след като спечели с 67:58 като гост срещу Жалгирис (Каунас). Каталунците са лидери в групата с четири победи от четири двубоя. Макаби Електра и Бенетон Канту са с по два успеха и две поражения, последен в групата е Жалгирис без спечелен двубой.

Резултати:
Жалгирис (Каунас) – Барселона 58:67
Галатасарай – ЦСКА (Москва) 68:64
Макаби (Тел Авив) – Канту 75:60
Панатинайкос – Фенербахче 72:62

Група "Е": 1.ЦСКА Москва 3 победи/1 загуба, 2.Олимпиакос 2/2, 3.Галатасарай 2/2, 4.Анадолу ЕФЕС 1/3

Група "F": 1.Ментапаски Сиена 4/0, 2.Билбао Баскет 2/2, 3.Реал Мадрид 2/2, 4.Уникаха 0/4

Група "G": 1.Панатинайкос 3/1, 2.Уникс Казан 3/1, 3.Емпорио Армани 1/3, 4.Фенербахче 1/3

Група "Н": Барселона 4/0, 2.Макаби Електра 2/2, 3.Бенетон Канту 2/2, 4.Жалгирис Каунас 0/4