Германия победи Азербайджан като гост в Баку с 85:68 европейските квалификации. Това бе четвърти пореден успех на немците в Група “В” и втора поредна загубa за домакините, след като в предишния кръг те загубиха като гости на Швеция.

На почивката преднината на Германия бе 34:43, а до края гостите нямаха никакви проблеми срещу отстъпващите им по класа азери. Най-резултатен за победителите бе Лука Щайгер с 18 точки, а Хайко Шафарцик реализира 16. Тибор Плейс и Робин Бенцинг добавиха по 15. Натурализираният американец Чарлз Дейвис вкара най-много за Азербайджан – 31 точки, 6 борби и 4 асистенции.

Лидер във временното класиране е Германия с 8 точки (4-0), пред Азербайджан 6 (2-2), България 6 (2-2), Швеция 4 (1-2), Люксембург 3 (0-3).