Германия записа драматична победа срещу Турция във втория кръг от Група "Е" на Евробаскет 2011 и по този начин съхрани шансовете си за влизане в осмицата на шампионата. Баскетболистите на Дирк Бауерман се наложиха над силния съперник с резултат 73:67 и така се изравниха с турците и Сърбия в класирането след днешния ден.

Турция беше по-силният отбор през първата четвърт и поведе, но през втората Германия успя да за приближи на 2 точки от съперника. След почивката германците взеха водачеството и го запази до края. Победата в никакъв случай не дойде лесно – само 20 секунди преди края Турция бе на 2 точки зад тима. В оставащото време обаче Германия изигра ситуациите си по най-добрия начин и заслужи успеха.

Крис Кеймън изигра много силен мач за победителите, като записа 20 точки и 7 борби. С 19 точки и 7 борби се включи Дирк Новицки, а Филип Шветхелм добави 14 точки. За Турция Йомер Ашък записа дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби. С 11 точки пък се отчете Енес Кантер.