Германия поднесе голямата изненада в първия ден на Евробаскет 2013, след като победи фаворита в група А Франция с 80-74. Мачът бе доста оспорван, като резултатът бе изравняван 12 пъти. Робин Бензинг бе героят за германците с 19 точки, Лука Щайгер и Нилс Гифай добавиха по 14, а Хайко Шафарцик – 12. За Франция Тони Паркър се отличи с 18 точки, Микаел Желабале добави 11, а Нандо Де Коло и Никола Батум – по 9. Немците спечелиха първата четвърт с 27-14, но през втората част „петлите“ стартираха със серия 9-0 и се доближиха на 3 точки. На почивката Германия се оттегли с 4 точки аванс. Разликата в началните минути на второто полувреме отново набъбна до 10 точки, но Тони Паркър се разигра и скоро Франция поведе с 59-57.  Последва ново изравняване за 61-61, а след няколко размени на кошове и серия от 5 точки на Батум се стигна до 72-72. Щайгер и Бензинг обаче вкараха две тройки за 78-74, а в оставащите 19 секунди Бензинг вкара два наказателни удара и осигури успеха на своите./БЛИЦ