Голдън Стейт се наложи със 102:91 над Юта в третия мач от полуфиналната серия в Западната конференция на НБА, и вече води с 3-0 победи.

След като взе първите две срещи на свой терен, сега Уориърс успя да вземе още по-солиден аванс като гост, а в четвъртия двубой, отново в Солт Лейк Сити, ще може да приключи нещата в своя полза. Юта трябва да играе за оцеляването си в следващата среща, на 9 срещу 10 май сутринта.

Голдън Стейт започна силно мача, но след това Юта навакса изоставането си до почивката и дори водеше с 9 точки в третата четвърт. "Джазмените" обаче загубиха цялото си предимство за броени минути, до края на периода, а в четвъртата част гостите не пропуснаха шанса си.

Кевин Дюрант записа 38 точки и 13 борби за успеха на Голдън Стейт, а Стеф Къри се отчете с 23. За Юта Гордън Хейуърд реализира 29, а Руди Гобер оформи дабъл-дабъл от 21 точки и 15 борби.