Шампионът Голдън Стейт (54-5) победи Атланта със 109:105 след продължение. Домакините играха без звездата си Стеф Къри и Андре Игуодала. Къри получи почивка, след като в събота изкълчи глезена си при гостуването на Оклахома, докато Игуодала страда проблеми в лявото бедро.

Тяхното отсъствие обаче не се отрази на представянето на Голдън Стейт, като домакините записаха 43-та поредна победа у дома и продължават да нямат поражение пред собствена публика от началото на сезона (25-0). За последно "войните" загубиха в собствената си зала "Оракъл Арина" на 27 януари 2015 година. При успех над Оклахома в четвъртък, играчите на Стийв Кър ще изравнят най-дългата серия от поредни домакински победа, която в момента стои на 44, а рекордът е на името на Чикаго Булс от края на сезон 1994/95 и сезон 1995/96.

За победата над Атланта с най-много точки - 26, завърши Клей Томпсън. Дремънд Грийн остана на една асистенция от "трипъл-дабъл", след като регистрира 15 точки, 13 борби и 9 асистенции, а центърът Андрю Богът вкара 19 точки.

За гостите от Атланта (33-28) Пол Милсап реализира 19 точки, а Денис Шрьодер и Ал Хорфорд добавиха по 17.