Голдън Стейт разби Далас със 127:107 в пореден мач от НБА. Това бе 40-а поредна домакинска победа за "воините", които са 22-0 в "Оракъл Арена" от началото на настоящата кампания, пише BBall.bg. Последният път, когато те изгубиха среща на свой терен бе точно преди 365 дни. Уориърс изравниха втората подобна най-дълга серия за домакински победи на Орландо Меджик, която датира от 30 март 1995 г. до 4 април 1996 година. Голдън Стейт не са усещали горчивия вкус на поражението в Оуклънд от 27 януари миналата година, когато преклониха глави пред Чикаго със 111:113.

Заслугата за 42-рия общо успех на шампионите този сезон миналата нощ не бе на Стеф Къри, а на Клей Томпсън. MVP на изминалия сезон в НБА изнесе посредствен за възможностите си двубой - едва 14 точки за 32 минути (4/11 успеваемост в стрелбата - б.а.), плюс 9 асистенции. Томпсън изригна с рекордните за себе си от есента насам 45 точки.

За гостите от Тексас Чандлър Парсънс отбеляза 23 точки, но те не помогнаха на "маврите" дори за по-почетен краен резултат. За Далас не игра Дирк Новицки, който получи почивка от ръководството, след като изведе своите до триумф над Лейкърс с 92:90 ден по-рано.

Голдън Стейт направи 30 отборни асистенции в пети пореден мач. Последният път, когато отбор от НБА го е постигал е през сезон 1994/1995 - автор тогава е Орландо.