Голдън Стейт Уориърс спечели и втория мач от финалната серия на НБА срещу Кливланд Кавалиърс. „Воините“ се наложиха със 110:77 и поведоха с 2-0 в серията.

Дреймънд Грийн направи много силен мач за шампионите и се отличи с 28 точки. Лидерът на Голдън Стейт Стеф Къри вкара 18 точки и направи 9 борби, но игра само 25 минути. Той прекара по-голямата част от мача, подкрепяйки съотборниците си от пейката.

Неприятната загуба за Кливланд беше допълнена и от състоянието на Кевин Лав, който напусна мача в третата част заради световъртеж, получен след удар в главата през втората четвърт.

Звездата на Кавалиърс Леброн Джеймс завърши с 19 точки, 9 асистенции и 8 борби, но не игра в последната част от мача, когато съперникът вече беше натрупал солиден аванс.

Следващият мач от серията е в четвъртък рано сутринта българско време в Кливланд, където „кавалерите“ ще опитат да прекъснат негативната си серия от седем поредни загуби от Голдън Стейт. Поредицата започна още във финалната серия на миналия сезон.