Мачът между Индиана Пейсърс и Милуоки Бъкс, който се игра на 30 април от 01:00 часа българско време, завърши с напрежение между играчи и щабове на двата отбора. Причината за това не бе толкова резултатът 119:118 за „пешеходците“, с който Индиана елиминира Милуоки от плейофите в НБА, а провокация. Направи я  Джон - бащата на Тайрийз Халибъртън от Индиана, който се заяде с аса на Милуоки Янис Антетокумбо.

След сирена за край на мача, на паркета навлязоха хора от щабовете на двата отбора, както и от трибуните. Там се появи и празнуващият Джон Халибъртън, който размаха фланелка с лика на своя син, вкарал победния кош в мача.

Виждайки Янис Антетокумбо, който преживяваше поражението и отпадането, бащата на гарда на Индиана отиде пред него, показа му картината на сина си и започна да се заяжда с него и да му се подиграва.

 

 

Двукратният носител на приза за MVP в НБА не реагира, но около двамата се струпаха хора от двата отбора и се стигна до спречкване. Накрая страстите се успокоиха, като двамата замесени си размениха няколко думи и ситуацията приключи.

Самият Тайрийз Халибъртън бе много изненадан от грозната проява на своя баща и след мача каза: „Нямах представа, че това се е случило, докато не се върнах в съблекалнята и не ми показаха видеозаписа на ситуацията. Имахме малък разговор за това. Не съм съгласен с това, което се случи там. Мисля, че баскетболът си е баскетбол и нека го запазим на паркета. Мисля, че той просто се развълнува“.