Най-популярният български баскетболист в момента Александър Везенков записа горчив дебют в Европа с екипа на Барселона. Каталунците загубиха с 62:71 (18:18, 9:11, 11:25, 24:17) при визитата си на турския Пънар Кършияка в среща от първия кръг на група "C" в Евролигата.

Българинът игра 7 минути и 45 секунди за испански тим и реализира само 2 точки, извършвайки и две нарушения, сочи официалната статистика за мача. Най-резултатен за каталунците бе Джъстин Долман с 14 точки, а 11 добави Перпероглу.

С основен принос за успеха на домакините от Пънър Каршияка бе Колтън Айверсън, реализирал 16 точки и овладял 8 борби. Кени Габриел се отчете с 12 точки и 10 борби, а Джо Рагланд вкара 10 точки.

За последно българин игра в Евролигата през сезон 2012/2013. Тогава Деян Иванов бе част от Лиетувос Ритас, с който се състезава в турнира.

Атмосферата в залата в Измир беше уникална, гостите сякаш подцениха двубоя, а и със сигурност се стреснаха от фанатичните фенове на домакините. През цялото време залата се тресеше под песните на ултрасите от Измир.