Ню Орлийнс Пеликанс, който през този сезон се превърна в истински кошмар за Александър Везенков и Сакраменто Кингс, започна със загуба участието си в плейофите на НБА.

„Пеликаните“ отстъпиха с 92:94 като гост на най-добрия отбор в Западната Конференция Оклахома Сити Тъндър. На полувремето резултатът беше 43:43, след като първите два периода от мача завършиха при равенства. „Гръмотевицата“ спечели третата четвърт с 31:25, но Ню Орлийнс намали изоставането си в заключителната част.

Шай Гилджъс-Александър вкара 28 точки за успеха на Оклахома Сити. Джейлън Уилямс добави 19, а Чет Холмгрен направи дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби. Трей Мърфи наниза 21 точки за Ню Орлийнс, а Йонас Валачунас спечели 20 борби и вкара 13 т.

Както е известно, „пеликаните“ спечелиха петте си мача срещу Сакраменто Кингс в рамките на редовния сезон, а след това победиха Александър Везенков и съотборниците му в решителния play-in за класиране за плейофите. Вторият мач от елиминациите между Оклахома Сити и Ню Орлийнс е на 25 април.

Лука Дончич блесна с 33 точки и 13 борби за Далас Маверикс при загубата с 97:109 като гост на Лос Анджелис Клипърс. За домакините най-резултатен беше Джеймс Хардън с 28 точки.