Най-полезният играч за втори пореден сезон в НБА Шей Гилджъс-Алекзандър изведе Оклахома Сити Тъндър до домакински успех срещу Сан Антонио Спърс със 122:113 в мач номер 2 от серията във финалите на Западната конференция. Taка "гръмотевиците" изравниха спора на 1:1. 

27-годишният канадец се съвзе от посредственото си представяне в първия двубой и поведе действащите шампиони с 30 точки и 9 асистенции, помагайки им да победят опонента за едва втори път в последните им 7 срещи. Успехът обаче не беше без щети, тъй като гардът Джейлън Уилямс игра едва 7 минути и напусна през първата четвърт заради познат проблем в областта на бедрото. Това поставя участието му в следващия мач в Тексас под въпрос - в нощта на петък срещу събота.

Съставът на „шпорите“ също претърпя загуби, след като Дилън Харпър пострада в началото на второто полувреме след падане. Така тексасци, които вече бяха без титулярния си гард Де'Арън Фокс, останаха и без неговия заместник.

Освен Гилджъс-Алекзандър, за Оклахома Сити на висота беше и Алекс Карузо, който записа 17 точки. 

За Сан Антонио най-резултатен беше Стефон Касъл с 25 точки и 8 асистенции, Девин Васел реализира 22 точки, а Виктор Уембаняма отбеляза 21 точки.