Гърция победи Нова Зеландия с 83:74 след впечатляващ обрат и продължава към втория етап на Световното първенство по баскетбол.

На полувремето съперникът им имаше 11 точки аванс, но разликата бе стопена до 4 преди последната четвърт. Тогава гърците вкараха 33 точки срещу 20 за Нова Зеландия.

Гърците ще попаднат в много тежка група във втория етап, в която са още отборите на САЩ, Литва и Черна гора. Тази част от надпреварата започва в петък, като първите два отбора ще се класират за четвъртфиналите. Резултатите от досегашните им мачове се запазват.

Най-резултатен за победителите бе Йоанис Папапетру, който завърши с 27 точки и 6 борби. Янулис Ларенцакис допринесе с още 20 точки, а Томас Уолкъп прибави 10 точки и 9 асистенции.

За Нова Зеландия Шей Или също отбеляза 27 точки, като направи и 8 асистенции. Рубен Те Ранги наниза 19 точки, а Фин Дилейни завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби, но това не бе достатъчно за победа на "кивитата".