Индиана Пейсърс се наложи с 84:83 над Маями Хийт в дербито на Източната конференция на НБА, въпреки че изоставаше със 7 точки в четвъртата част. Пол Джордж вкара 23 точки, а Рой Хибърт добави 21. Пейсърс имат 52 победи и 20 загуби на върха в Конференцията, а Маями е втори с 48/22. С този мач най-добрият домакин в Лигата сложи край на серията от две поредни поражения, повеждайки с 2-1 в директните мачове срещу защитаващия титлата си отбор на Маями.

Също така Индиана си осигури и втора поредна титла в Централната дивизия, което не се е случвало от сезоните 1998/1999 и 1999/2000. За гостите от Маями ЛеБрон Джеймс вкара 38 точки, но пропусна важна стрелба от зоната за три точки в самия край на мача. Крис Бош опита да довкара отскочилата топка, но също не успя. От другата страна Джордж направи две много важни блокади - едната срещу Джеймс, за да помогне на отбора си за крайния успех.